
Jestem psychologiem i psychoterapeutą z zamiłowania jak również z wykształcenia:
- Jestem twórcą i założycielem Centrum Psychoterapeutycznego „Piękny Umysł” usytuowanego w pięknej części górnego Wrzeszcza, tutaj również współpracuję z kilkoma psychoterapeutami.
- Ukończyłam Studia Psychologiczne na Uniwersytecie SWPS w Sopocie. Specjalność Psychologia Kliniczna Człowieka Dorosłego oraz Psychologia Twórczości.
- Jestem terapeutą systemowym – ukończyłam zaawansowane 2,5 letnie szkolenie podyplomowe w zakresie terapii rodzinnej, „Systemowe rozumienie rodziny” akredytowane przez Polskie Towarzystwo Psychoterapii i Sekcji Naukowej Terapii Rodzin PTP (2016/2018).
- Ukończyłam szkolenie podstawowe i zaawansowane I i II stopnia nurtu Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach – Solution Focused Brief Therapy (2012/2014)
- Ukończyłam 8 tygodniowy kurs Redukcji Stresu oparty na metodzie Uważności – Mindfulness Based Stress Reduction (MBSR) stworzonej przez prof. Jona Kabat-Zinna z Kliniki Redukcji Stresu Uniwersytetu Medycznego Massachusetts – Center for Mindfulness in Medicine, Health Care, and Society, Worcester, USA.
- Jestem w trakcie 4 letniego Całościowego Szkolenia Systemowo – Psychodynamicznego, Podejście Zintegrowane w Krakowie pod kierownictwem prof. dr hab. Barbary Józefik z Fundacji KONTEKST na Rzecz Rozwoju Psychoterapii i Terapii Rodzin, przygotowującego do uzyskania Certyfikatu Psychoterapeuty PTP.
- Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego i Sekcji Naukowej Psychoterapii PTP
- Odbyłam staże zawodowe jak i wolontariat na Oddziale Ogólnopsychiatrycznym w Wojewódzkim Szpitalu Psychiatrycznym im. prof. Tadeusza Bilikiewicza w Gdańsku.
- Ukończyłam 6-letnią psychoterapię własną, dzięki czemu mogę być stabilnym wsparciem dla moich pacjentów, widzieć ich odrębność, działać skutecznie, uważnie, z troską, precyzją oraz rozwagą.
- Swoją pracę poddaję stałej superwizji, obecnie jestem pod pieczą p. Ryszarda Matląga – psychologa, certyfikowanego psychoterapeuty i superwizora – aplikanta Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.
- Jestem również doświadczonym przedsiębiorcą. Przez wiele lat pracowałam jako specjalista d/s reklamy w agencjach reklamowych, prowadziłam własną agencję reklamową, sklep wielobranżowy oraz przez 15 lat pomagałam prowadzić firmę transportową.
ukończyłam wiele różnych szkoleń i warsztatów:
– Własny pokój (warsztat prowadzony przez psycholożkę, felietonistkę Natalię de Barbaro, 2022)
– Wszechwiedzący, słodko-pierdzący dorosły (cykl warsztatów prowadzony przez Tomasza Zielińskiego, inicjatora akcji „Usłyszeć na czas”, 2022)
– Pogodzeni ze złością, utuleni w smutku (prowadzone w nurcie Analizy Bioenergetycznej Alexandra Lowena, Klinika Stresu, 2022)
– Moje sukcesy i porażki w terapii par i rodzin (prowadz. przez prof. dr hab. n med. Bogdana de Barbaro, 2021)
– Pacjent psychotyczny w gabinecie (Centrum Terapii Dialog, 2021)
– Najczęstsze problemy prawne w praktyce psychoterapeuty (Centrum Terapii Dialog, 2021)
– Praca z pacjentem, który doświadczył wykorzystania seksualnego (Centrum Terapii Dialog, 2021)
– Leki a psychoterapia (prowadz. przez dr n med. Sławomira Murawca, 2021)
– Jak pracować z pacjentami z zaburzeniami odżywiania (Centrum Terapii Dialog, 2021)
– Terapia i edukacja seksualna (Forum i Psychologia w praktyce, 2020)
– Trauma w rodzinie (Pomorskie Centrum Psychotraumatologii, 2019)
– Jak pracować z pacjentami z lękiem (prowadz. przez dr n. hum. Josette ten Have de Labije, 2019)
– Terapia Zaburzeń więzi (Forum i Psychologia w praktyce, 2017)
– Spotkanie z przekonaniami (Dialog Unilimited, 2016)
– Objawy somatyczne zwierciadłem zaburzeń nerwicowych (Pracownia Pomocy Psychologicznej MM 2015)
– Szkolenie personelu medycznego w zakresie psychoonkologia (Ministerstwo Zdrowia, 2014)
Ciągle odkrywam nowe horyzonty, poznaje ciekawych ludzi, którzy mają różne spojrzenia na świat, siebie i swoje jestestwo. Doświadczam coraz częściej jak ogromny wpływ na nasz umysł ma to, jak obchodzimy się z naszym ciałem oraz jak wpływa zaniedbanie emocjonalne, na to jak się czujemy. Obserwuję jak trudno w tym pędzącym świecie zatrzymać się choć na chwilkę, jak często żyjemy przeszłością lub przyszłością zaniedbując teraźniejszość, dobre relacje oraz swobodne doświadczanie świata. Uważam, że życie na „tu i teraz” jest warte doświadczania, potrafi być piękne, pachnące, smaczne i harmonijne!
Uwielbiam podróże, obserwować przyrodę, niebieski kolor nieba i wiosnę. Odkrywam również uroki jesieni, jej barwy, naukę spowalniania zgodnie z naturą oraz przyjemność z otulania się miękkimi tkaninami, zapachem świeczek i gorącej herbaty z miodem. Ciekawi mnie architektura starożytna i geniusz ówczesnych cywilizacji. Fascynuje mnie umysł człowieka i funkcjonowanie mózgu. Na codzień rozwijam się również duchowo poznając świat medytacji i bliskości ze sobą. Spełniam swoje marzenia ucząc się gry na pianinie i pobierając nauki śpiewu. Prywatnie jestem żoną, mamą i posiadaczką puchatego dachowca 🙂
Praca terapeutyczna jest bardzo odkrywcza, ekscytująca, ale bywa i trudna. Jest zaproszeniem pacjenta do korzystania z innych rozwiązań, które niejako same po drodze się pojawiają. Moją rolą jest towarzyszyć pacjentowi w trudnych chwilach, wspierać go i pokazywać mu różne możliwości rozwiązań. Bliskie mi jest podejście NVC „Porozumienie bez Przemocy” (Nonviolent Communication), które stosuję w kontakcie z moimi klientami.
Pracuję łącząc różne nurty psychoterapeutyczne (ericksonowski, behawioralno-poznawczy, humanistyczny), natomiast najbliższym jest mi nurt terapii systemowej (rodzinny) oraz psychodynamiczny.
- Praca w podejściu systemowym polega na przyglądaniu się wspólnie z pacjentem jaki wpływ ma rodzina, szkoła, praca, przyjaciele, presja społeczna … na jego trudności. Jak to, co myśli, jak przeżywa, co robi, ma związek z tym skąd się wywodzi, w jakiej rodzinie się wychowywał, czy jakich historii doświadczał. Wspomagam się, kiedy jest taka konieczność rysowaniem genogramu (drzewa geneologicznego), które może pomóc pacjentowi w dostrzeżeniu zależności rodzinnych, kultywowaniu dobrych i negatywnych tradycji, przekonań na różne tematy (choroba, śmierć, praca, rodzina, dzieci, wykształcenie, rozrywka, prawda, kłamstwo, itd…), czy przesłań dla konkretnych członków rodziny.
- Praca w podejściu psychodynamicznym oparta jest na założeniu, że przyczyną zaburzeń psychicznych są nieuświadomione popędy i pragnienia, które tłumione przez wewnętrznego „cenzora”, nie mogą wyjść na światło dzienne w zdrowy sposób, a szukając innej drogi ujścia, powodują różne objawy na podłożu psychicznym. Celem terapii jest zredukować wewnętrzne blokady i mechanizmy obronne, po to by odzyskaną energię spożytkować na realizację własnych potrzeb (o ile nie są one patologiczne same w sobie), jak i budowanie zdrowych relacji z innymi ludźmi.
- Każdy pacjent przychodzi z inną otwartością i różną gotowością do zagłębiania się w świat swoich emocji, myśli i przekonań. System pracy staram się dostosowywać do potrzeb pacjenta, nie oceniając i nie krytykując jego wyborów, przekonań czy wartości. Staram się poznać widzenie świata pacjenta, jego schematy działania, funkcjonowanie w rodzinie i społeczeństwie oraz jego świat intrapsychiczny.
Zapraszam osoby będące w kryzysie związanym z chaosem panującym wokół nas.
Zapraszam osoby, które odczuwają niepokój, lęk, nastroje depresyjne, niespodziewane ataki paniki czy inne niepokojące symptomy.
Zapraszam osoby, które nie radzą sobie ze swoimi trudnościami dnia codziennego, niezależnie od podłoża i przyczyny.