O mnie

 

 

 

Jestem psychologiem z zamiłowania jak również z wykształcenia:

 

 • jestem twórcą i założycielem Centrum Psychoterapeutycznego „Piękny Umysł” usytuowanego w pięknej części górnego Wrzeszcza, tutaj również współpracuję z kilkoma psychoterapeutami

 • ukończyłam studia psychologiczne w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Sopocie, obecny Uniwersytet SWPS. Specjalność Psychologia Kliniczna Człowieka Dorosłego oraz Psychologia Twórczości. Tematem mojej pracy magisterskiej był „Wpływ autonomii i socjotropii na zaburzenia depresyjne w związkach partnerskich”

 • jestem terapeutą systemowym – ukończyłam zaawansowane 2,5 letnie szkolenie podyplomowe w zakresie terapii rodzinnej, „Systemowe rozumienie rodziny” akredytowane przez Polskie Towarzystwo Psychoterapii i Sekcję Naukową Terapii Rodzin PTP. (2015/2016)

 • ukończyłam szkolenie I i II stopnia nurtu Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach – Solution Focused Brief Therapy

 • ukończyłam 8 tygodniowy kurs Redukcji Stresu oparty na metodzie Uważności – Mindfulness Based Stress Reduction (MBSR) stworzonej przez prof. Jona Kabat-Zinna z Kliniki Redukcji Stresu Uniwersytetu Medycznego Massachusetts – Center for Mindfulness in Medicine, Health Care, and Society, Worcester, USA

 • odbyłam staże zawodowe jak i wolontariat na Oddziale Ogólnopsychiatrycznym w Wojewódzkim Szpitalu Psychiatrycznym im. prof. Tadeusza Bilikiewicza w Gdańsku

 • ukończyłam 6-letnią psychoterapię własną, dzięki temu mogę być stabilnym wsparciem dla moich pacjentów, widzieć ich odrębność, działać skutecznie, uważnie, z troską, precyzją oraz rozwagą

 • swoją pracę poddaję stałej superwizji, obecnie jestem pod pieczą p. Ryszarda Matląga – psychologa, certyfikowanego psychoterapeuty i superwizora – aplikanta Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego


 • pracowałam jako dyrektor zarządzający i psycholog w instytucji Kolory Kobiety w Sopocie. Jestem również doświadczonym przedsiębiorcą. Przez wiele lat pracowałam jako specjalista d/s reklamy w agencjach reklamowych. Prowadziłam również własną agencję reklamową  oraz sklep wielobranżowy. Od 15 lat z powodzeniem prowadzę z mężem przedsiębiorstwo transportowe, które jest moim drugim miejscem pracy.

 • ukończyłam wiele różnych szkoleń i warsztatów:

  – Moje sukcesy i porażki w terapii par i rodzin (prowadz. przez prof. dr hab. n med. Bogdana de Barbaro, 2021)

  – Pacjent psychotyczny w gabinecie (Centrum Terapii Dialog, 2021)

  – Najczęstsze problemy prawne w praktyce psychoterapeuty (Centrum Terapii Dialog, 2021)

  – Praca z pacjentem, który doświadczył wykorzystania seksualnego (Centrum Terapii Dialog, 2021)

  – Leki a psychoterapia (prowadz. przez dr n med. Sławomira Murawca, 2021)

  – Jak pracować z pacjentami z zaburzeniami odżywiania (Centrum Terapii Dialog, 2021)

  – Terapia i edukacja seksualna (organizowany przez Forum i Psychologia w praktyce, 2020)

  – Trauma w rodzinie (Pomorskie Centrum Psychotraumatologii, 2019)

  – Jak pracować z pacjentami z lękiem (prowadz. przez dr n. hum. Josette ten Have de Labije, 2019)

  – Terapia Zaburzeń więzi (organizowany przez Forum i Psychologia w praktyce, 2017)

  – Spotkanie z przekonaniami (Dialog Unilimited, 2016)

  – Objawy somatyczne zwierciadłem zaburzeń nerwicowych (Pracownia Pomocy Psychologicznej, 2015)

  – Szkolenie personelu medycznego w zakresie psychoonkologia (Ministerstwo Zdrowia, 2014)


Ciągle odkrywam nowe horyzonty, poznaje ciekawych ludzi, którzy mają różne spojrzenia na świat, siebie i swoje jestestwo. Doświadczam coraz częściej jak ogromny wpływ na nasz umysł ma to, jak obchodzimy się z naszym ciałem oraz jak wpływa zaniedbanie emocjonalne, na to jak się czujemy. Obserwuję jak trudno w tym pędzącym świecie zatrzymać się choć na chwilkę, jak często żyjemy przeszłością lub przyszłością zaniedbując teraźniejszość, dobre relacje oraz swobodne doświadczanie świata. Uważam, że życie na „tu i teraz” jest warte doświadczania, potrafi być piękne, pachnące, smaczne i harmonijne! 

Uwielbiam podróże, obserwować przyrodę, niebieski kolor nieba i wiosnę. Ciekawi mnie architektura starożytna i geniusz ówczesnych cywilizacji. Fascynuje mnie umysł człowieka i funkcjonowanie mózgu. Na codzień rozwijam się również duchowo poznając świat medytacji i bliskości ze sobą, te praktyki chciałabym przekazywać innym.

Praca terapeutyczna jest bardzo odkrywcza, ekscytująca, ale bywa i trudna. Jest zaproszeniem pacjenta do korzystania z innych rozwiązań, które niejako same po drodze się pojawiają. Moją rolą jest towarzyszyć pacjentowi w trudnych chwilach, wspierać go i pokazywać mu różne możliwości rozwiązań. Bliskie mi jest podejście NVC  „Porozumienie bez Przemocy” (Nonviolent Communication), które stosuję w kontakcie z moimi klientami.

Pracuję łącząc różne nurty psychoterapeutyczne, natomiast najbliższym jest mi nurt terapii systemowej (rodzinny). Praca w tym podejściu terapeutycznym polega na przyglądaniu się wspólnie z pacjentem jaki wpływ ma np. rodzina, szkoła, praca, przyjaciele, presja społeczna, itd. na jego trudności. Jak to, co myśli, jak przeżywa, co robi, ma związek z tym skąd się wywodzi, w jakiej rodzinie się wychowywał, czy jakich historii doświadczał. Każdy pacjent przychodzi z inną otwartością i różną gotowością do zagłębiania się w świat swoich emocji, myśli i przekonań. System pracy staram się dostosowywać do potrzeb pacjenta, nie oceniając i nie krytykując jego wyborów, przekonań czy wartości. Staram się poznać widzenie świata pacjenta, jego schematy działania, funkcjonowanie w rodzinie i społeczeństwie. Wspomagam się, kiedy jest taka konieczność rysowaniem genogramu (drzewa geneologicznego), które może pomóc pacjentowi w dostrzeżeniu zależności rodzinnych, kultywowaniu dobrych i negatywnych tradycji, przekonań na różne tematy (choroba, śmierć, praca, rodzina, dzieci, wykształcenie, rozrywka, prawda, kłamstwo, itd…), czy przesłań dla konkretnych członków rodziny.

Zapraszam osoby będące w kryzysie związanym z zaistniałą sytuacją epidemiologiczną i jej skutkami.
Zapraszam osoby, które w obecnej sytuacji kryzysowej mogą odczuwać większy niepokój, nastroje depresyjne, niespodziewane ataki paniki czy inne niepokojące symptomy.
Zapraszam osoby, które nie radzą sobie ze swoimi trudnościami niezależnie od podłoża i przyczyny.