Serdecznie zapraszamy na bardzo emocjonujące wydarzenie!
Centrum Psychoterapii Piękny Umysł organizuje wernisaż prac fotograficznych MASKI PAMIĘCI EMOCJI. Wernisaż jest poświęcony ważnej części naszego życia, a mianowicie… tematyce emocji, jak ważne jest wyrażanie i uznawanie emocji, nie tylko dzieci, ale i własnych!
Dlatego serdecznie zapraszamy wszystkich Państwa, chcących pogłębić swoją wiedzę i świadomość na temat relacji międzypokoleniowych. Będzie to połączenie wystawy z dyskusją na temat ważności umiejętności wyrażania emocji i szerzenia wartości i świadomości o psychoterapii.
W związku z tym, w trakcie trwania wernisażu odbędzie się projekcja kilkuminutowych filmów kampanii „Zbliżenie”. Na fotografiach i w kilkuminutowych projekcjach bedą występować dzieci, scenariusz napisany został przez życiowe historie rozgrywane w wielu Polskich domach.
Będzie można również porozmawiać na temat psychoterapii, dlaczego bywa potrzebna, jak wygląda, czym w ogóle jest psychoterapia. Będzie można także zadawać pytania psychoterapeutom, którzy będą uczestniczyć w naszym wydarzeniu. Może, ktoś chce rozwiać swoje wątpliwości na temat psychoterapii, dzięki czemu będzie mógł łatwiej podjąć decyzję o podjęciu, bądź nie podjęciu psychoterapii.
Wszystkiego można doświadczyć właśnie w tych wyjątkowych wydarzeniach, które odbędą się w dwóch wyjątkowych miejscach 🙂
Wystawy odbędą się w 2 miejscach!
I Wernisaż 07.09.2024 kliknij tutaj
w godz. 12:00-16:00
Centrum Psychoterapii Piękny Umysł
Gdańsk – Wrzeszcz
II Wernisaż 08.09.2024 kliknij tutaj
w godz. 12:00-15:00
Oliwskiego Ratusza Kultury
Gdańsk – Oliwa
WSTĘP WOLNY!
Ogólnopolska kampania społeczna „Zbliżenie”
Prace fotograficzne Maski Pamięci Emocji to projekt ogólnopolskiej kampanii społecznej „Zbliżenie” mówiący o emocjach na rzecz poprawy relacji międzypokoleniowych. To pierwszy tak dojrzały, niezwykły w przekazie projekt radzyńskich Zoomików, będący jednocześnie swoistą kampanią społeczną o dziecku i relacji z nim związanych. Dzieci to nasza przyszłość, przyszłość osób dorosłych, nie tylko rodziców, ale i osób bezdzietnych, dlatego też to wydarzenie jest tak ważne, warte zatrzymania się i uwagi.
Widziało go ponad 50 000 osób
Wystawa podejmuje próbę uświadomienia, że także między dorosłymi przydało by się więcej pozytywnych wzmocnień. Dzięki temu, że fotografie w 100% zostały zaaranżowane i wykonane przez dzieci, ich przekaz jest szczery i nie da się obok prac przejść obojętnie. Kurator projektu, jednocześnie pomysłodawca i autor opracowań, uzupełnił poruszające zdjęcia przekazem słownym w kontraście do obrazu, dając przy tym miejsce do refleksji i zastanowienia.
Pomysłodawca tematyką dotyka emocji i relacji międzypokoleniowych. Rozbudzając endorfiny podejmuje próbę uświadomienia, że także między dorosłymi przydało by się więcej pozytywnych wzmocnień. Choć autorami zdjęć są dzieci w wieku 9-14 lat, to dojrzałość i jakość fotografii podnosi je do poziomu profesjonalnego.
Dlatego, co tydzień, dwa lub trzy tygodnie wystawa Maski Pamięci Emocji odwiedza nowe miasto … i wciąż otrzymują znakomite recenzje!
Autorami zdjęć są dzieci!
Radzyński fotografik Janusz Wlizło wraz ze swoimi młodymi podopiecznymi – piętnastką uczących się fotografii dzieci w wieku 9-14 lat. Amelią Domańską, Aleksandrą Gmur, Ingą Górną, Julią Targońską, Mikołajem Królem, Dominiką Matuszewską, Piotrem Mazurem, Klaudią Miszczuk, Kornelią Niebrzegowską, Martyną Ostasiewicz, Moniką Pawliną, Bartłomiejem Rączką, Amelią Szymańską, Klarą Świć i Oliwią Wlizło. Klub Miłośników Fotografii „Zoomik” w Radzyniu Podlaskim, członkowie podjęli próbę rozbudzenia w nas endorfin przez fotografię.
Kuratorem projektu Maski Pamięci Emocji jest uznany fotograf – Janusz Wlizło
Janusz Wlizło – pomysłodawca jak i autor opracowań prac. Założyciel oraz prowadzący Klub Miłośników Fotografii „Zoomik”. Radzynianin. Fotografia to jego pasja już od ponad 35 lat. Jego zdjęcia wykorzystywane są na całym świecie. Przez lata był oficjalnym fotoreporterem Polskiego Związku Taekwon-Do. Tworzył wizerunek Polskiego Związku Taekwon-Do projektując całą oprawę graficzną ogólnopolskich i międzynarodowych zawodów. Nagradzany i wyróżniany w wielu ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach fotograficznych. Jego prace wystawiane były na ogólnopolskich i międzynarodowych wystawach w kraju i za granicą. Pasjonat grafik amator, regionalista, laureat plebiscytów, wolontariusz wielu organizacji i projektów charytatywnych, juror… Organizator licznych wystaw, warsztatów i plenerów. Autor ośmiu edycji radzyńskich kalendarzy z Pałacem Potockich i „żółtej kolekcji” – pocztówek w obwolucie „Pałac Potockich w Radzyniu Podlaskim”.