pomoc w zaburzeniach lękowych, jak leczyć depresję, nerwica

Dlaczego warto iść na psychoterapię!

Ponieważ jest to inwestycja we własny rozwój psychiczny, emocjonalny oraz intelektualny. Potrafimy systematycznie inwestować w różne dobra, które potencjalnie są nam niezbędne do życia. Często jednak okazuje się, że owe dobra nie zaspokajają nadal naszych potrzeb i czegoś nam brakuje. Inwestycja we własny rozwój psychologiczny procentuje w różnych sferach naszego życia (w życiu osobistym, uczuciowym, zawodowym, czy społecznym).

W życiu każdego człowieka pojawiają się problemy, które często są trudne do przezwyciężenia samodzielnie. Odczuwamy wtedy ogromny lęk i niepokój, który nie pozwala nam pokonać przeciwności losu. W takiej sytuacji warto poprosić o profesjonalną pomoc: dobry psycholog, psychoterapeuta nie tylko wskaże nam właściwą drogę do przezwyciężenia problemów, ale również poszerzy horyzont myślenia, pokazując różne sposoby na ich rozwiązywanie. Pomoc psychologiczna, psychoterapia to inwestycja we własny rozwój psychiczny, emocjonalny i intelektualny.

Psychoterapia służy lepszemu poznaniu siebie, pomaga inaczej spojrzeć na życie, może również zmierzać w stronę stałej zmiany funkcjonowania. Daje nam szanse zobaczenia siebie z większą uważnością na własne potrzeby, z większą troską i akceptacją siebie oraz własnych słabości. Pozwala nam również zrozumieć postępowanie bliskich nam osób, uzyskać odpowiedź dlaczego działają w określony sposób, co nimi kieruje i czego potrzebują od życia. W towarzystwie psychoterapeuty, możemy odkryć nowe drogi i ścieżki, które ułatwią nam radzenie sobie z naszymi trudnościami. Taka zmiana daje ogromne poczucie siły, mocy i sprawstwa.

Leczenie zaburzeń lękowych i leczenie depresji w Gdańsku


Psychoterapia uwalnia od trudnych emocji takich jak lęk, strach, wrogość, czy bezradność, a także poczucie winy, krzywdy czy niesprawiedliwości. Uruchamia jednocześnie spokój ducha, wewnętrzną harmonię, troskę o siebie i innych, akceptację własnych ograniczeń i zgodę na wyzwania, które niesie za sobą życie.

Rozmowa z dobrym psychoterapeutą może nas wzmocnić, dać nam siłę, aby umiejętnie radzić sobie z tym, co nam przynosi życie. Odpowiednia psychoterapia nie tylko uwalnia nas od złych myśli, zachowań, czy nawyków, ale również uruchomia dobre wartości w nas tkwiące. Pomoc psychologa, może być dla Ciebie bardzo cenna, jeśli przytłacza Cię często zły nastrój, odczuwasz różnego rodzaju lęki, podejrzewasz depresję, miewasz myśli samobójcze, przeżywasz stratę bliskiej Ci osoby, bądź nie masz chęci do życia. Dlatego pomoc psychoterapeuty jest dobry wyborem na uwolnienie się od wielu problemów, z którymi na co dzień się borykamy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *